
Limenitis populis. Lasy suchedniowsko-oblęgorskie. Okolice Rogowego Słupa.
Teoretycznie rzecz biorąc, dobre zdjęcie motyla, to takie, na którym owad zajmuje 30% - 50% miejsca. Mnie jednak zadowalają takie, które pozwalają na identyfikację gatunku. Łażenie po łąkach, skałach i różnych kniejach w poszukiwaniu tych stworzeń, to wielka przyjemność. Inną przyjemnością jest przekopywanie literatury w poszukiwaniu informacji na temat "zdobyczy".
Piękny jest. A na czym on siedzi?
OdpowiedzUsuńOn siedzi na błocie. Ale lubi też pobierać wilgoć z odchodów.
OdpowiedzUsuń