
Harmonia axyridis
Teoretycznie rzecz biorąc, dobre zdjęcie motyla, to takie, na którym owad zajmuje 30% - 50% miejsca. Mnie jednak zadowalają takie, które pozwalają na identyfikację gatunku. Łażenie po łąkach, skałach i różnych kniejach w poszukiwaniu tych stworzeń, to wielka przyjemność. Inną przyjemnością jest przekopywanie literatury w poszukiwaniu informacji na temat "zdobyczy".
Widzę, że i tu wreszcie nowości. Cieszy mnie to, bo już od dawna zaglądam - i nic nowego. Systematyczność została w końcu nagrodzona.
OdpowiedzUsuńA z jakiego kraju importowana ta biedronka?
Ze wschodniej i środkowej Azji. Przybyła do nas niedawno i wypiera siedmiokropki. Takie jest prawo buszu...
OdpowiedzUsuń