
Psyllobora vigintiduopunctata. Tumlin.
Teoretycznie rzecz biorąc, dobre zdjęcie motyla, to takie, na którym owad zajmuje 30% - 50% miejsca. Mnie jednak zadowalają takie, które pozwalają na identyfikację gatunku. Łażenie po łąkach, skałach i różnych kniejach w poszukiwaniu tych stworzeń, to wielka przyjemność. Inną przyjemnością jest przekopywanie literatury w poszukiwaniu informacji na temat "zdobyczy".
Niedawno widziałam i sfotografowałam taką sztukę na ramieniu kolegi - wujka. Nie wiedzieliśmy, jak się to zwierzątko nazywa. A tu, proszę, odpowiedź gotowa. Nawet bez pytania.Dziękuję.
OdpowiedzUsuń